تبلیغات
وب كمك -مرجع وبمستران|وبلاگ نویسان - آموزش معیار های الكسا(تصویری) یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
آخرین مطالب

 
امروزه دنیای وب آنقدر پیچیده شده كه  درك آن بسیار دشوار است(البته برای تازه واردین).اغلب آموزش ها فقط متن و فاقد تصویر هستند. آموزش های متنی و بدون تصویر واقعا دركشان برای تازه واردین سخت است.اما دیگر نگران این موضوع نباشید.  گروه وب كمك قصد دارد به طور تصویری آموزش معیار های الكسا را به شما بدهد.


پس با ما همراه باشید


خب،میرویم سر اصل مطلب.یعنی آموزش معیار های رتبه بندی الكسا


قدم اول:وارد صفحه اختصاصی سایت/وبلاگ خود در الكسا شوید.مثلا:alexa.com/siteinfo/adrese site shoma

حال كه وارد صفحه خود در سایت الكسا شدید،چند قسمت را مشاهده می كنید كه درباره سایت/وبلاگ شما اطلاعاتی داده است.
گروه وب كمك قصد دارد به ترتیب آن ها را به شما آموزش دهد.

قسمت اول-
الكسا


همانطور كه در عكس بالا مشاهده میكنید،نوشته شده:How popular is webhelp.mihanblog.com،یعنی:محبوبیت wenhelp.mihanblog.com چه مقدار است؟
در این قسمت رتبه جهانی و رتبه كشوری نمایش داده می شود.نموداری كه در تصویر می نگرید ،پس از رسیدن حداقل به رتبه 100,000،فعال میگردد.قسمت دوم-

آموزش معیار های الكساقسمت دوم كه در تصویر مشاهده می كنید،نشانگر اطلاعاتی درباره بازدید كننده های شماست.معیار اول یعنیBounce Rate
میزان فرار بازدید كننده ها از سایت شماست.اگر مطالب خوبی داشته باشید بازدید كننده ها اغلب در سایت/وبلاگ می مانند  و در نتیجه این معیار بهتر می شود.
معیار دوم  Daily Pageviews per visitor است.این معیار میزان چرخش بازدید كننده ها در سایت/وبلاگ شما را نشان میدهد.یعنی هرچه بازدید كننده ها صفحات بیشتری از سایت/وبلاگ شما را مشاهده كنند این معیار بهتر می شود.
معیار سوم یعنیDaily Time on site  میزان ماندن بازدید كننده ها در سایت/وبلاگ را نشان می دهد.این معیار با معیار اول به صورت متقابل است،هرچه فرار بازدید كننده ها بیشتر باشد،میزان ماندن در سایت یا وبلاگ كاهش میابدو بلعكس.

ملاحظه فرمودید كه مطالب مفید و جذاب چه مقدار می تواند در این معیار ها موثر باشد.وقتی معیار ها در جایگاه خوبی باشند،رتبه سایت/وبلاگ بهتر می شود.پسبه دارا بودن مطالب مفید و جذاب توجه كنید!


قسمت سوم-
آموزش معیار های الكسا

این قسمت مانند قسمت دوم از بازدید كننده های سایت شما اطلاعاتی ارائه میدهد.این اطلاعات شامل مجرد یا متهل بودن،مذكر یا مونث بودن،سن،مكان آن ها و...می شود.
توجه:تمام قسمت ها و معیار ها  سه ماه پس از ساخت سایت تكمیل می شود.مانند قسمت سوم و چهارم و...قسمت چهارم-
آموزش معیار های الكسا

در این قسمت بیشترین بازدید كننده ای كه از یك كشور در بازه زمانی یك روزه به سایت/وبلاگ شما می آیند،نمایش داده می شود.مسلما سایت ها و وبلاگ های ایرانی بیشترین بازدید را از كشور ایران دریافت می كنند.
 

قسمت پنجم-
آموزش معیار های الكسا


در این تصویر، قسمت Top keywords from search Engines نشانگر بیشترین كلماتی است كه توسط بازدید كننده ها در موتور های جستجوگر ،جستجو شده و به سایت  شما آمده اند.
در قسمت search visit و نموداری كه مشاهده می كنید نشانگر بازدید كننده هایی است كه توسط موتورهای جستجو به سایت/وبلاگ شما فرستاده شده است.


قسمت ششم-
آموزش معیار های الكسا

این قسمت با قسمت قبل خیلی تفاوت ندارد.این قسمت نشانگر بازدید كننده هایی است كه توسط سایت های دیگر كه لینك شما در آن وجود دارد،به سایت/وبلاگ شما فرستاده اند.


قسمت هفتم-
آموزش معیار های الكسا

در قسمت هفتم تعداد سایت هایی است كه به شما لینك داده اند.كه با تبادل لینك و بك لینك گرفتن تعداد این لینك ها بیشتر می شود.برای آشنایی با بك لینك های رایگان  مطلب"چند روش برای دریافت بك لینك "را از دست ندهید.


قسمت هشتم-
آموزش معیار های الكسا

در اینجا الكسا اطلاعاتی از ساب دامین از سایت/وبلاگ را نمایش می دهد كه بازدید كننده ها بیشتر درآن می مانند.بطور مثال  سایت های دانلود ادرسی برای دانلود دارند كه اغلب با dl شروع می شود.مثلا:http://dl.yoursite.ir.
توجه فرمایید  صفحه اصلی همواره در رتبه اول قرار دارد.


قسمت نهم-
آموزش معیار های الكسا

و در آخر قسمت نهم...دراین قسمت درباره سایت،عنوان سایت و...را نشان می دهد.البته برای تكمیل این قسمت باید در سایت الكسا ثبت نام كنید.


گروه وب كمك

منتظر نظرات شما هستیم.

تبلیغات طبقه بندی: وبلاگ نویسی، آموزش ها،
برچسب ها: آموزش تصویری، آموزش تصویری الكسا، طرز رتبه بندی الكسا، الكسا برچه اساس رتبه بندی می كند؟، معیار های رتبه بندی الكسا، تصویری، چگونه رتبه الكسا سایت خود را افزایش دهیم؟،
[ یکشنبه 16 آذر 1393 ] [ 07:00 ب.ظ ] [ پیمان صدری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By webhelp :.